برای کودک اوتیسم چه هدیه ای بخریم؟

بهترين-هديه-براي-کودکان-اوتيسم

بازی درمانی اوتیسم یکی از تکنیک های درمانی است که در مراکز کاردرمانی با توجه به نیازهای کودکان اوتیسمی به والدین توصیه می شود. یکی از هدایایی که می توانید به این بچه ها بدهید، اسباب بازی های مختلف است. هدیه بچه های اوتیستیک همان اسباب بازی ها و هدایایی است که به بچه های دیگر می دهید.
بنابراین نباید هدایای شما فقط وسایل کمک آموزشی کودکان اوتیسم باشد. بلکه کودک باید آن را دوست داشته باشد و از آن لذت هم ببرد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین هدایای مخصوص بچه های اوتیسم که آنها را خوشحال می کند، آشنا کنیم. پس تا پایان همراه ما باشید. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

بهترين هديه براي کودکان اوتيسم

به گفته دکتر احسان ذاکرین، متخصص کاردرمانی اوتیسم، هدایای زیر بهترین هدیه برای کودکان اوتیستیک هستند که براحتی می توانید آنها را تهیه کنید و قیمت زیادی هم ندارند:

مکعب های لگو

لگوهای رنگارنگ و جذاب بهترین تجربه لمسی و بصری برای بچه های اوتیسم هستند. چسباندن مکعب های لگو می تواند فوق العاده به سرگرمی و تقویت خلاقیت کودکان اوتیسم کمک کند. به علاوه لگو بازی می تواند چند نفری انجام شود و یک بازی تعاملی برای تقویت مهارتهای ارتباطی و دوست یابی کودکان اوتیسم باشد.

هدیه مکعبهای لگو به کودکان اوتیستیک

عروسک های مختلف

عروسک های نرم و خزدار، عروسک های شکم پر بزرگ یا کوچک، عروسک های سخنگو و موزیکال می توانند بهترین انتخاب برای کودکان اوتیسم باشند. عروسک ها به بهبود مهارت های حسی، تعامل اجتماعی و گفتاری بچه های مبتلا به اوتیسم کمک می کنند.

هدیه عروسکهای مختلف به کودکان اوتیستیک

کتاب های کودکان

بچه های اوتیسم دوست دارند برایشان کتاب بخرید و بخوانید. آنها از موضوعات تاریخی، علمی، الگوهای تکرار شونده و ریتم کتاب های کودکان لذت می برند. آنها همه جزئیات دقیق کتاب هایی را که برایشان می خوانید، حفظ می کنند و حافظه خارق العاده ای دارند.

هدیه کتاب کودک به کودکان اوتیستیک

پازل

​​پازل یکی از بهترین اسباب بازی های مورد علاقه کودکان اوتیسم است که به اندازه لگو محبوبیت دارد. آنها از رنگ ها و تصاویر پازل و لمس قطعات آن لذت می برند و ساعت ها می توانند ذهن شان را درگیر چیدن پازل کنند. پازل می تواند به خوبی به تجربه لمسی و بهبود مهارت های تعاملی و تمرکزی کودکان اوتیستیک کمک کند.

پتو

پتوهای نرم و سنگین یک تجربه حسی عالی برای کودکان اوتیسم به همراه دارند. این نوع پتوها به کودک احساس امنیت، لذت و گرما می دهند.

هدیه پتو به کودکان اوتیستیک

شن جادویی

شن جادویی شبیه شن های ساحل هستند و همیشه رطوبت خود را نگه می دارند. کودک می تواند با شن قلعه، شکل های حیوانات و چیزهای دیگر را بسازد. شن بازی برای بچه های اوتیسم هم مثل بقیه بچه ها بسیار کار لذت بخشی است و خلاقیت و مهارت های حسی آنها را بالا می برد.

برای کاردرمانی کودکان اوتیسم در اصفهان می توانید به کلینیک کاردرمانی و توانبخشی حافظ مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره ۰۳۱۳۳۳۹۶۲۴۷ تماس بگیرید.

خانه چادری

می توانید به بچه های اوتیسمی خانه چادری هدیه بدهید. این خانه های کودکانه می تواند تبدیل به محلی برای نگهداری پتو، کتاب ها و اسباب بازی های شان شود. کودکان اوتیسم در چادر شخصی شان حس خوبی دارند و از بودن در آن لذت می برند.

هدیه خانه چادری به کودکان اوتیستیک

ست ظرف های سیلیکونی

ظرف های سلیکونی نرم و انعطاف پذیر هستند. هدیه دادن یک ست از آنها می تواند کودکان اوتیسم را خیلی خوشحال کند. آنها این بشقاب ها، کاسه ها و فنجان ها را دوست دارند، چون می توانند آنها را با خود به هر جایی ببرند، خم شان کنند یا آنها را روی زمین بچرخانند.

۶ پیشنهاد لاکچری برای هدیه به کودکان اوتیستیک

بعضی از اسباب بازی های مناسب کودکان اوتیسم قیمت زیادی دارند و به اصطلاح لاکچری هستند اما کودکان را خیلی خوشحال می کنند. اگر بودجه تان اجازه می دهد، می توانید هدایای زیر را به پیشنهاد آقای دکتر ذاکرین، متخصص و کارشناس ارشد کاردرمانی، به کودکان اوتیسم بدهید:

ترامپولین

ترامپولین برای بچه های اوتیسم یک هدیه عالی است. ترامپولین به تقویت عضلات، تخلیه انرژی و جنب و جوش این بچه ها کمک می کند. اگر کودک هنوز کوچک است و نمی تواند تعادل خود را روی ترامپولین حفظ کند، می توانید مینی ترامپولین بخرید. مینی ترامپولین ها یک دسته برای نگه داشتن و حفظ تعادل کودک دارند.

هدیه-ترامپولین-به-کودکان-اوتیستیک...پیانو پایی

پیانوهایی که کیبورد آنها با پا نواخته می شود، می تواند هدیه خوبی برای کودکان اوتیسم باشد. این اسباب بازی باعث تقویت هماهنگی چشم ها و پاها شده و به تقویت حسی کودک نیز کمک می کند. صدای پیانو می تواند مهارت های کلامی و ارتباطی کودک را نیز بهبود دهد.

هدیه پیانو پایی به کودکان اوتیستیک

پلی استیشن

بازی های ویدئویی، ایکس باکس، … خیلی برای کودکان اوتیسم لذت بخش هستند. این اسباب بازی ها هماهنگی دست و چشم کودک را بهبود می دهند. چون می توان این نوع بازی ها را گروهی انجام داد، تعامل کودکان اوتیسم با اعضای دیگر خانواده هم بهبود پیدا می کند.

دوربین عکاسی

این یک هدیه عالی است که کمک می کند کودک با استفاده از آن احساسات خود را با دیگران به اشتراک بگذارد. عکاسی می تواند حس بینایی او را نیز بهبود دهد. دوربین ها با قیمت های مختلفی در بازار هستند که می توانید با توجه به بودجه تان یکی از آنها را انتخاب کنید.

آی پد

آی پد هم می تواند هدیه لاکچری مناسبی برای کودکان اوتیسم باشد. صفحه لمسی آی پد (iPad) برای کودکان اوتیستیک بسیار جالب است. با نصب اپلیکیشن های مناسب کودکان اوتیسم، علاوه بر بازی و سرگرمی می توان از این اپلیکیشن ها برای آموزش الفبا به کودکان اوتیسم هم استفاده کرد.

می توانید به جای آی پدهای گران قیمت، گوشی های اندرویدی یا تبلت هم به آنها هدیه بدهید و با نصب بازی های اندروید برای کودکان اوتیسم به آموزش و سرگرمی آنها کمک کنید.

هدیه آی پد به کودکان اوتیستیک

برای کاردرمانی کودکان اوتیسم در اصفهان می توانید به کلینیک کاردرمانی و توانبخشی حافظ مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره ۰۳۱۳۳۳۹۶۲۴۷ تماس بگیرید.

حیوانات خانگی

نگهداری از حیوانات خانگی به خصوص سگ های آموزش دیده هزینه بر هستند. اگر امکان آن را دارید، این یکی از بهترین هدیه هایی است که می توانید به این کودکان بدهید. چون حیوانات خانگی به کاهش استرس، بهبود کیفیت خواب و تقویت قدرت تمرکز کودکان اوتیسم کمک می کنند.

کودکان اوتیسم اغلب در کنار این حیوانات از آرامش و حمایت عاطفی بیشتری برخوردار هستند. در ضمن وجود حیوانات خانگی باعث می شود، روابط و تعاملات اجتماعی کودک اوتیستیک با دیگران بیشتر و بهتر شود.

نکته پایانی

در پایان، باید به این نکته اشاره کنیم که بهتر است در مورد هدیه ای که به کودک می دهید، با مادر او صحبت کنید تا مطمئن شوید هدیه شما منطبق با نیاز کودک است. هدایای شما نباید پر سرو صدا مثل طبل باشند یا حواس کودک را بیش از اندازه تحریک کنند. همچنین موقع خرید اسباب بازی سعی کنید، پیچیدگی زیادی نداشته باشند.

اگر سوالی درباره هدیه برای کودکان اوتیستیک دارید، در بخش نظرات این مقاله می توانید سوالات خود را از ما بپرسید.

۴.۲/۵ - (۶ امتیاز)
کلینیک حافظ

کلینیک کاردرمانی و توانبخشی حافظ بعنوان مجهزترین و کاملترین کلینیک کاردرمانی در اصفهان ارائه دهنده خدمات تخصصی توانبخشی در زمینه مشکلات جسمی و ذهنی کودکان و بزرگسالان می باشد. ما در کلینیک حافظ با تخصیص بخشهای درمانی ویژه و مجزا و بکارگیری تیمی حرفه ای از درمانگران، مفتخر به ارائه بهترین خدمات درمانی به مراجعین عزیزی هستیم که از اصفهان و شهرهای اطراف به مرکز ما مراجعه می کنند.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *