دکتر کاردرمانی خوب در اصفهان | متخصص کاردرمانی در اصفهان

دکتر کاردرمانی خوب

درمان بزرگسالانی که در اثر برخی بیماریها دچار مشکلات جسمی-حرکتی شده اند، یا کودکانی که به طور مادرزادی دچار فلج ارب، فلج مغزی و … هستند، دغدغه بزرگی برای خانواده است. بخش مهمی از درمان این بزرگسالان یا کودکان، درمانهای توانبخشی است که در مراکز کاردرمانی انجام می شود.
یکی از دغدغه های جدی خانواده ها این است که چطور بهترین دکتر کاردرمانی در اصفهان را پیدا کنند که کمترین فاصله را تا کلنیک توانبخشی داشته باشند. به خصوص اگر بیمار آنها دارای ناتوانی جسمی بوده و بزرگسال باشد. در این مقاله به شما خواهیم گفت چگونه می توانید بهترین دکتر کاردرمانی اصفهان را پیدا کنید. برای دسترسی سریع تر به بخش های مختلف مقاله توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

توانبخشی چیست؟

قبل از پرداختن به ویژگی های بهترین کلینیک کاردرمانی در اصفهان و خصوصیات کاردرمانگر خوب بهتر است در ابتدا با مفهوم توانبخشی و کاردرمانی آشنا شوید. توانبخشی یا بازتوانی به معنای بازگرداندن توانایی های ذهنی و جسمی بیمار است تا بتواند کارهای روزمره خود را بطور مستقل انجام داده و شأن و منزلت او حفظ شود.

در توانبخشی کودکان سعی می شود کودک بتواند همان کارهایی را که همسالان او انجام می دهند تا حد ممکن به تنهایی انجام دهد. این کار به رشد، افزایش اعتمادبنفس و عزت نفس کودک کمک زیادی می کند.

متخصص توانبخشی کیست؟

توانبخشی از بخش های مختلفی مثل کاردرمانی، گفتار درمانی، مددکاری اجتماعی و غیره تشکیل شده است. اهداف متخصصان توانبخشی عبارت است از:

  • جلوگیری از پیشرفت معلولیت
  • بازتوانی بیمار برای انجام کارهای روزانه
  • کمک به هماهنگی بیشتر بیمار با جامعه و محیط زندگی اش
  • افزایش آگاهی و توانایی های جسمی و روانی  بیمار

توانبخشی عملکردهای بیمار را ارتقا داده و باعث استقلال بیشتر او می شود.

کاردرمانگر کیست؟

کاردرمانگر کسی است که به تمام ابعاد روحی، روانی و جسمی بیمار توجه کرده و با استفاده از تکنیک های درمانی مناسب سعی می کند عملکرد فردی و اجتماعی بیمار را بهبود دهد. کاردرمانگران، متخصص در توانبخشی کودکان و نیز توانبخشی بزرگسالان هستند.

برای برخورداری از خدمات بهترین کاردرمانی و توانبخشی بزرگسالان شما هم می توانید از تخصص کاردرمانگران مجرب در کلینیک کاردرمانی و توانبخشی حافظ بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره ۰۳۱۳۳۳۹۶۲۴۷ تماس بگیرید.

کاردرمانگر خوب چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی های کاردرمانگر در بهره مندی از نتایج و فواید کاردرمانی بسیار اهمیت دارد. ویژگی های زیر را می توانید در کاردرمانگران خوبی که در قوی ترین مراکز کاردرمانی در اصفهان فعالیت می کنند، بیابید:

تسلط بر اصول کاردرمانی: یک کاردرمانگر خوب باید از نظر علمی به روز بوده و با جدیدترین تکنیک های توانبخشی بیماریهای مختلف آشنایی کامل داشته باشد.

رعایت بهداشت: کاردرمانگر کودکان یا بزرگسالان موقع توانبخشی بیمار، حتما بهداشت محیط کار را باید در نظر بگیرد. رعایت این مسئله برای سلامت افراد ناتوان و بخصوص کودکان حائز اهمیت است.

نحوه ارتباط با بیمار: ایجاد رابطه صمیمی و محترمانه با بیمار باعث می شود او بتواند به کاردرمانگر خود اعتماد کند. این مسئله در روند درمان بیمار بسیار مهم است.

ویژگیهای کاردرمانگر خوب

برخورد مناسب با خانواده بیمار: خانواده بیمار فشارها، دغدغه ها و سوالات خاص خود را در رابطه با بیمارشان دارند. ارتباط صمیمی کاردرمانگر، پاسخ به سوالات خانواده بیمار و نیز دادن آموزشهای لازم به خانواده در نتیجه ی کاردرمانی بسیار موثر است.

نظم: ارائه منظم جلسات کاردرمانی نقش مهمی در نتیجه توانبخشی کودکان و بزرگسالان دارد. یک کاردرمانگر خوب باید یک برنامه منظم و حضور به موقع برای جلسات کاردرمانی داشته باشد و بیمار را نیز ملزم به رعایت برنامه جلسات درمانی کند.

صبر و حوصله: برای بهره مندی از یک کاردرمانی خوب در اصفهان حتما به دنبال کاردرمانگران با صبر و حوصله باشید. چون کار با کودکان و یا افراد مسن واقعا نیاز به حوصله زیادی دارد و کاردرمانگر باید بتواند با گروه های سنی مختلف کار کند.

قوی بودن کاردرمانگر: یک کاردرمانگر خوب نیاز به توانایی های جسمی و روحی مطلوب و انگیزه قوی برای کار با بیمار خود دارد، به خصوص در کاردرمانی جسمی بزرگسالان. چون برای انجام تمرینات کاردرمانی بزرگسالان معمولا لازم است کاردرمانگر در انجام تمرینات به بیمار کمک کند.

رابطه خوب با دیگر اعضای تیم: برای توانبخشی معمولا کاردرمانگر در کنار اعضای دیگر تیم مثل گفتاردرمانگر، پزشک متخصص بیمار و … همکاری می کند. ارتباط موثر بین کاردرمانگر و اعضای دیگر در توانبخشی بیمار نقش بسزایی دارد.

دایره روابط کاری: اگر بتوانید بهترین کلینیک گفتار درمانی و کاردرمانی کودکان یا بزرگسالان در اصفهان را بیابید، نیاز ندارید دنبال بهترین گفتار درمانگر، مشاور اجتماعی و … بگردید. چون بهترین کاردرمانگران با بهترین متخصصان توانبخشی دیگر همکاری دارند و آنها را به شما معرفی می کنند.

در دسترس بودن: این یک فاکتور بسیار مهم در توانبخشی و کاردرمانی است. باید به راحتی بتوانید در مواقع مورد نیاز با کاردرمانگر خود ارتباط حضوری، مجازی و یا تلفنی داشته باشید.

مناطق تحت پوشش کاردرمانی در منزل: این فاکتور مهمی برای کاردرمانی بزرگسالان اصفهان است که مشکل حرکتی داشته و نیاز به کاردرمانی در منزل در اصفهان دارند. مطمئن شوید که کاردرمانگر مورد نظرتان محل زندگی شما را پوشش می دهد.

ایجاد تغییرات لازم در منزل: یک کاردرمانگر خوب، محیط زندگی و کار بیمار را حتما چک می کند تا با ایجاد تغییرات لازم، محیط زندگی بیمار را با شرایط ذهنی و جسمی او تطبیق دهد. این کار به استقلال بیمار و افزایش کیفیت زندگی بیمار کمک زیادی می کند.

بهترین مرکز کاردرمانی در اصفهان

اگر به دنبال یک کلینیک خوب کاردرمانی در اصفهان هستید، به شما کلینیک کاردرمانی و توانبخشی حافظ را پیشنهاد می کنیم. جهت برخورداری از بهترین کاردرمانی در اصفهان در زمینه های زیر می توانید از خدمات این کلینیک بهره مند شوید:

کاردرمانی بیماریهای جسمی-حرکتی کودکان: مثل درمان فلج ارب، تاخیر حرکتی، میوپاتی، دررفتگی لگن نوزادان، درمان فلج مغزی کودکان در اصفهان

اختلالات جسمی کودکان: مثل درمان اسکولیوز کودکان در اصفهان یا مشکلاتی مثل صافی کف پا، زانوی ضربدری، زانوی پرانتزی، عقب زدگی زانو، کج گردنی و …

بیماریهای نورولوژی بزرگسالان: مثل ام اس، پارکینسون، آسیبهای مغزی، توانبخشی بعد از سکته مغزی در اصفهان

توانبخشی بیماریهای ارتوپدی: مثل سندروم تونل کارپال، شانه یخ زده، درمان گرفتگی و اسپاسم عضلات در اصفهان

در ضمن، در صورت نیاز به کاردرمانی در منزل، مناطق تحت پوشش ایشان شامل اصفهان و شهرهای مجاور آن مثل شاهین شهر، شهررضا و … است.

بهترین مرکز کاردرمانی

برای برخورداری از خدمات بهترین کاردرمانی کودکان در اصفهان، می توانید از تخصص کاردرمانگران مجرب در کلینیک کاردرمانی و توانبخشی حافظ بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره ۰۳۱۳۳۳۹۶۲۴۷ تماس بگیرید.

چه بیماری هایی نیاز به کاردرمانی در منزل دارند؟

گاهی لازم است کاردرمانی در منزل انجام شود. چون شرایط بیمار اجازه نمی دهد که براحتی بتواند از خدمات مراکز کاردرمانی اصفهان بهره مند شود. در موارد زیر، کاردرمانگران، توانبخشی در منزل را برای بیماران خود انجام می دهند:

کاردرمانی بزرگسالان

توانبخشی بزرگسالان در منزل برای بیماری های زیر انجام می شود:

  • ام اس
  • پارکینسون
  • مشکلات نورولوژیک
  • اختلالات تعادلی
  • زوال عقل یا دمانس در سالمندان

به علاوه برای درمان ضایعات نخاعی، سکته مغزی یا ضربه مغزی نیز کاردرمانی در منزل انجام می گیرد.

بیشتر بخوانید: درمان سندروم تونل کارپال در اصفهان

کاردرمانی کودکان

کودکانی که مبتلا به بیماری های زیر هستند، می توان برای آنها کاردرمانی در منزل را انجام داد:

همچنین برای درمان تاخیر حرکتی کودکان در اصفهان یا دیگر تاخیرهای رشدی کودک نیز کاردرمانی در منزل انجام می شود.

شما هم اگر سوالی درباره یک دکتر خوب برای کاردرمانی در اصفهان و یا شرایط کاردرمانی در منزل دارید، می توانید سوالات خود را در بخش نظرات این مقاله بنویسید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

۵/۵ - (۶۱۹ امتیاز)
کلینیک حافظ

کلینیک کاردرمانی و توانبخشی حافظ بعنوان مجهزترین و کاملترین کلینیک کاردرمانی در اصفهان ارائه دهنده خدمات تخصصی توانبخشی در زمینه مشکلات جسمی و ذهنی کودکان و بزرگسالان می باشد. ما در کلینیک حافظ با تخصیص بخشهای درمانی ویژه و مجزا و بکارگیری تیمی حرفه ای از درمانگران، مفتخر به ارائه بهترین خدمات درمانی به مراجعین عزیزی هستیم که از اصفهان و شهرهای اطراف به مرکز ما مراجعه می کنند.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *